Sezon 2013

Re: Sezon 2013

Postprzez tomaszek » 19 wrz 2013, o 19:44

Czekać , jeżeli go teraz oskrobiesz to caly się pomarszczy i nic z niego nie będzie, niech stoi musisz uzboić się w cierpliwość, bo jeżeli nawet ten owoc jakimś cudem wyschnie to nie tak szybko. Ja miałem kiedyś butelkę która byla miękka przy zerwaniu ale podobała mi się, więc ją zostawillem na próbe, wyschla dopiero w kwietniu następnego roku :lol:, ale wyschła ;).
tomaszek Mężczyzna

50-54 postów

Advertisement

Postprzez muli9 » 20 wrz 2013, o 09:00

siklers napisał(a):Mam pytanko do was.. Mam jeden owoc tykwy, który od miesiąca nie rośnie na krzaku gdyż się urwał .. Od początku było widać że jest nie dojrzały .. W porównaniu z innymi moimi owocami ( udało mi się i jeszcze wiszą bo nie wyjechałem) jest średniej wielkości . Już cały miesiąc mam go w domu i nic się z nim nie dzieje .. Nie gnije, jest miękki .. Co z nim najlepiej zrobić żeby wysechł ?? oskrobać całego czy nadal czekać?

Raczej marne sznase na to żeby cokolwiek z niego było - to że teraz się z nim nic nie dzieje to normalne i tak jeszcze będzie jakiś czas a potem na 90% zgnije - na początku będzie schnął normalnie a potem się pomarszczy, wypadną dziury - tak czy inaczej to co z niego zostanie po wyschnięciu to będzie obraz rozpaczy - zerknij na to:

viewtopic.php?f=15&t=126
muli9 Mężczyzna

475-479 postów

Uprawiam tykwę od: 1 marca 2011

Postprzez siklers » 20 wrz 2013, o 12:00

yhy, dzięki za rady .. zostawie tą tykwę zobaczymy co z niej będzie .. na krzakach są jeszcze 4 większe okazy jestem zadowolony ..
siklers Mężczyzna

70-74 postów

Uprawiam tykwę od: 10 maja 2013

Postprzez ArturTytan » 24 wrz 2013, o 13:51

{niektóre posty zostały usunięte...}

Tak wracając do tych zdjęć na których prezentowałem swoją postać przy tykwach - podobały mi się bardzo wypowiedzi które dawała Roma. Czuje się zaszczycony że mogę być na forum wśród takich osób jak Ty.

Pisanie takich tekstów „każdy ma kompleksy” to piszą ludzie którzy bazują na skrajnościach typu albo „każdy” albo „nikt”, żadnej tolerancji nie mają. A na lubelszczyźnie taka jest co druga osoba...

Tak też pomyślałem że są osoby które :? zostały skrzywdzone przez osobę czy osoby z ładnym muskularnym ciałem kiedyś i teraz jak widzą na zdjęciu taką osobę to im się to przypomina i stąd reagują tak a nie inaczej.
W każdym razie złych intencji nie miałem umieszczając swoje zdjęcia przy roślinach...
Ostatnio edytowano 5 paź 2013, o 22:42 przez ArturTytan, łącznie edytowano 2 razy
ArturTytan Mężczyzna

175-179 postów

Postprzez ArturTytan » 24 wrz 2013, o 14:52

Pożegnałem się... tak też w życiu prywatnym robiłem (to nie związane z tykwami) ale nie chodziło mi o to że mój czas się kończy w życiu, dosłownie. Tam chciałem zmian. A wyszło tak jak bym to przewidział. Zatem między innymi wracam na forum i niech będzie tak jak przedtem...

Po wyjściu ze szpitala (z którego myślałem że już nie wyjdę) moje tykwy nadal rosną a myślałem że dostały jakiejś choroby grzybowej, bo przecież to już koniec września
Obrazek
Obrazek
te tykwy kobro-birdouse mają bardzo cienkie szyjki :D .
Słyszałem że za rok już nie powtórzy takiego kształtu i koloru tykwa wysiana z tych nasion.
Będzie to albo kobra albo birdouse
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a to tykwa maczugowa rosnąca na tykwodrzewie które kiedyś było rewelacją w ogrodzie
Obrazek

dynie ozdobne też mają drewniane ścianki jak tykwy
Obrazek
Obrazek
to o czym mówiłem na jednym pędzie różne kolory szyjek dyń
Obrazek

W szklarni dojrzewa kiwano, zerwałem już 30 sztuk owoców
Obrazek
a to już mój egzotyczny nie wiadomo czy jadalny :D nie ma chętnych do przetestowania go
Obrazek
ma coraz więcej owoców, jest bardzo dekoracyjny.
ArturTytan Mężczyzna

175-179 postów

Postprzez muli9 » 24 wrz 2013, o 15:28

Powiem tak na swoje wytłumaczenie - któregoś pięknego dnia pokazywałem żonie i teściowej relacje z tego forum i nagle patrze a tu akurat wskoczył nowy post Tytana i mówie do nich -> teraz zobaczycie jakie ten gość ma świetne odmiany i okazy że nasze się nie umywają - klikam a tu gość w gaciach z marychą ;) - no sory ale na kogo ja wyszedłem to nie mówie - bo gdzie bym sie spodziewał czegoś takiego - także bez urazy ale są lepsze miejsca na takie foty - ale nie wracajmy już do tego. Admina prosze o wywalenie całej tej chorej wymiany zdań nie związanej z tematem sezonu 2013
muli9 Mężczyzna

475-479 postów

Postprzez wila » 24 wrz 2013, o 15:38

Coś przebąkują o przymrozkach pod koniec tygodnia, więc trzeba być czujnym.
pozdrawiam Małgosia
wila Kobieta

210-114 postów

Uprawiam tykwę od: 0- 4-1912

Postprzez ArturTytan » 24 wrz 2013, o 15:58

Ale to nie jest liść marichuany na tych majtkach.. to liść klonu, taki liść miał Adam w raju - zakrywał mu sprzęt. A ja pisałem że jak jestem na działce to wydaje mi się że jestem w raju.

To znajdzie się chętny na spróbowanie :D mojego egzotycznego owocu ?
Obrazek
z lewej strony owoc kiwano ze szklarni, z prawej tajemniczy egzotyczny - wygląda smakowicie
ArturTytan Mężczyzna

175-179 postów

Postprzez siklers » 25 wrz 2013, o 08:26

U mnie zapowiadają na weekend około 3 stopnie w przyszłym tygodniu poniedziałek wtorek 1 stopień w nocy .. Zastanawiam się czy nie zewrwać już tykw ? co o tym myślici ? a środe czwartek w przyszły tygodniu nawet temperatura poniżej 0.. Chyba już zerwę tykw ..
siklers Mężczyzna

70-74 postów

Uprawiam tykwę od: 10 maja 2013

Postprzez muli9 » 25 wrz 2013, o 09:07

jak ma byc przymrozek a tym straszą to trzeba rwać - poczekaj do końca tygodnia i dożynki ;)
Przy rwaniu pamiętaj aby nie ciąć przy samej tykwie tylko najlepiej zostawić min metrowy "badyl" żeby sobie jeszcze z niego "dociągnęła" soków.
muli9 Mężczyzna

475-479 postów

Poprzednia stronaNastępna strona

• Advertisement

Powrót do Sezon 2013