Przygotowanie ziemi pod uprawę

Wszystko co związane z przygotowaniami do sezonu, wysiewu.

Postprzez szalona-tykwa » 22 paź 2009, o 19:39

Mam takie pytanie. Widzę, że sąsiedzi wzięli się za jesienne przekopywanie ogródka, więc chyba szykują go na wiosenne zasiewy. Czy macie jakiś patent odnośnie przygotowania gleby pod tykwę na wiosnę? Może wyrzucić teraz trochę nawozu? Jaką glebę preferuje tykwa? Chodzi mi o uzyskanie jak największych owoców.
Dzięki.
szalona-tykwa Nie wybrano

10-14 postów

Advertisement

Postprzez tomaszek » 22 paź 2009, o 20:43

Witam, nie uważam się za eksperta jeżeli chodzi o uprawę tykwy ale mogę sie podzielić własnymi doświadczeniami. W tym roku pierwszy raz "zasiałem" tykwę i ku mojemu zdziwieniu udało się!!! (pużniej wrzucę fotki) z trzech ziarenek zebrałem 10 dorodnych owoców. W trakcie całego sezonu miałem różne przygody włącznie z POWODZIĄ!!! nie przygotowywałem jakoś specjalnie gleby poza kurzym obornikiem (ponoć najlepszy do ogrodu) na jesień i wiosnę i oczywiście zaoraniem tego. Oprócz tego nie robiłem, nic nawet mało podlewałem bo pan u którego kupiłem nasiona mówił że nie ma takiej potrzeby. Nie używałem żadnych nawozów w płynie ani nic podobnego a rosły na bardzo słabej glebie. Nie wiem czy te informacje w jakiś sposób ci pomogą, ale jeżeli tak to będzie mi bardzo miło. POZDRAWIAM :).
tomaszek Mężczyzna

50-54 postów

Re: Przygotowanie ziemi pod uprawę

Postprzez Rafikius » 12 lis 2012, o 12:22

szalona-tykwa napisał(a): Czy macie jakiś patent odnośnie przygotowania gleby pod tykwę na wiosnę?

Nie ma stałych patentów..
Wszystko zależy od rodzaju, i stałości stopnia nawodnienia gleby oraz nasłonecznienia stanowiska, w którym tykwa będzie wzrastać.

Ja - jako że ziemia na działce jest VI klasy - to w dół (dość głęboki) pod tykwę upchałem prawie pół balota słomy.
ziemię z kompostownika przemieszaną z nawozem kurzym.
Rafikius Mężczyzna

105-109 postów

Uprawiam tykwę od: 1 kwietnia 2012

• Advertisement

Powrót do Przygotowania