Tykwa w domu

Wszystko co związane z przygotowaniami do sezonu, wysiewu.

Tykwa w domu

Postprzez Pluvia » 2 maja 2011, o 20:40

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów próbował kiedyś hodować tykwę od 'a' do 'z' na zwykłym parapecie?
Odchowane nieco roślinki w większość już rosną w ogródku, ale dwie z nich dostały takiego speeda, że już wcześniej zawiesiłam dla nich sznurki przy oknie- nie przesadziłam ich więc z resztą bo bałam się, że prędzej je uszkodzę niż bezpiecznie wyniosę na dwór. Rosną sobie w pokoju w ramach takiego małego eksperymentu, bo nie wiem czy ten pomysł nie jest na równi np z hodowaniem pod dachem dyni :]
Więc jak, może coś z tego być? Nie oplączą mi całego pokoju? W sumie liczę dzięki nim na trochę cienia na zachodnim oknie, ale framuga ma swoje granice ;]
Pluvia Kobieta

1-4 postów

Uprawiam tykwę od: 0- 0-2009

Advertisement

Re: Tykwa w domu

Postprzez Mirka » 24 maja 2011, o 14:21

To moze byc ciekawy eksperyment. Ja sadze ze duza donica, i wytrzymałe 'sznurki' i moze cos sie udac...
Powodzenia!
Mirka Kobieta

140-144 postów

Uprawiam tykwę od: 0- 3-2010

Re: Tykwa w domu

Postprzez Owca » 28 maja 2011, o 11:14

Pluvia nie boisz się zbyt dużej ilości robactwa w domu? Będziesz musiała chyba ręcznie zapylić kwiaty jeśli nic nie przyleci by to zrobić.
Jak bym miała miejsce w pokoju też bym jedną zostawiła ;) Może w następnym sezonie ;)
A co do tych "sznurków". Potrzeba dość mocnych, prawda? Podwiązałam swoje w ogrodzie takim syntetycznym sznurkiem z włókien, który ręką przy większej sile idzie urwać. Więc dała potrójnie. Myślicie, że starczy?
Dobrego dnia!

AMDG
Owca Kobieta

25-29 postów

Uprawiam tykwę od: 2 kwietnia 2011

• Advertisement

Powrót do Przygotowania