Nasiona z USA

Wszystko o nasionach i ich odmianach.

Nasiona z USA

Postprzez run_away » 1 mar 2010, o 18:58

W tym tygodniu mam zamiar zamawiać nasiona tykwy z plantacji z USA. Farma ma do zaoferowania dużą ilość różnego rodzaju nasion, a fakt ze Ohio to tylko trochę cieplejszy rejon niż Polska (też mają śnieg i nawet czasem ujemne temperatury ;) ) to myślę, że tykwy będą rosły również u nas. Mam przynajmniej taką nadzieję choć zagwarantować nie mogę. Podobno kiełkowalność nasion to ok 70% lub więcej co zdaje się być niezłym wynikiem. Zapylanie tykw następuje na farmie sposobem "open pollinated" czyli same się zapylają więc zastrzegają sobie, że owoce nieco mogą się od siebie różnić od wzoru, ale myślę, że znaczenie tego jest na tyle małe, że można być spokojnym. Paczka nasion (średnio 12-15 sztuk) kosztuje 2,5 dolara czyli trochę ponad 5 zł. Dowiedziałem się, że przesłanie do Polski paczki z 10 zestawami nasion kosztuje 5 dolarów.

Stąd moja propozycja - jeśli ktoś chciałby zamówić dla siebie jakieś nasiona to proszę pisać do mnie na priv bądź maila co i jak. Im więcej osób tym mniej płaci się zwykle za przesyłkę. Chętni niech zajrzą na stronę farmy i zobaczą sami jak sprawa wygląda i jakie nasiona odpowiadają jakim owocom.

Foothills Farm - http://www.foothillsfarm.com/index.htm (gourd seeds - nasiona; dry gourds - suche owoce tykwy)
run_away Mężczyzna

Administrator

Advertisement

Re: Nasiona z USA

Postprzez cemilia » 1 mar 2010, o 22:53

Jeszcze raz potwierdzam chęć wzięcia udziału w akcji "nasiona zza oceanu" ;) Poszukam dokładnie jakie by mnie interesowały i napiszę Ci PW.

Myślisz, że można byłoby kupić gotowe suche, surowe tykwy? Są w ofercie na podanej przez Ciebie stronie ale jak by się to miało z przesyłką do Polski (jeśli kontaktujesz się już w sprawie nasion może mógłbyś się dowiedzieć i o to)? Wiadomo, że koszt będzie zależał od ilości czyli wielkości i ciężaru paczki... Pamiętam, że za paczkę z Argentyny zawierającą 20-kilka materek zapłaciłam coś prawie 100 zł, więc pewnie byłoby podobnie.
cemilia Nie wybrano

30-34 postów

Nasiona z USA

Postprzez run_away » 1 mar 2010, o 23:05

Wiesz co no ja moge się spytać tylko pytanie - o co :) Bo cena jest zależna od, jak sama mowisz, wielkości i ciężaru paczki, więc najlepiej jakbyś się zorientowała co i ile byś chciała to wtedy można prosić, żeby wstępnie wycenili. Tak osobiście uważam, że jednak troche to może kosztować choćby ze względu na objętość (ale to już kwestia tego na co sie zdecydujesz :) ).
run_away Mężczyzna

Administrator

Postprzez cemilia » 1 mar 2010, o 23:11

Tak zrobię - odezwę się jutro na PW.

Oczywiście nie 50 sztuk... Myślę, że na początek 1-3 dla zorientowania się czy w ogóle warto taką tykwę ciągnąć przez ocean. No i wiadomo, że wtedy mój udział w kosztach takiej przesyłki (mówiąc o tym zbiorczym kupowaniu nasion) byłby znacznie większy.
cemilia Nie wybrano

30-34 postów

Nasiona z USA

Postprzez run_away » 1 mar 2010, o 23:16

Jasne, spoko, wszystko się ustali jak będą jakies konkrety ;) A nie orientujesz się może jak długo średnio taka paczka idzie ze Stanow do Polski?
run_away Mężczyzna

Administrator

Postprzez cemilia » 1 mar 2010, o 23:22

Nie mam zielonego pojęcia. Ze Stanów póki co jeszcze nic nie kupowałam. Każda z moich argentyńskich paczek szła jakoś nie więcej niż tydzień. Były wysyłane do Francji ale chyba czy do Francji czy Polski to już niewielka różnica.
cemilia Nie wybrano

30-34 postów

Postprzez TyKwak » 4 mar 2010, o 03:06

mala dygresja, ale ja w tym roku sialem nasiona prosto z -brazylii i rzeczywiscie widac bylo roznice jesli chodzi o wyglad lisci, ich wielkosc i ksztalt. mialem tez z Senegalu, ale z malych Tykw i mizerne byly nasiona i nie wykielkowaly, w tym roku jeszcze planuje nasiona z Burkina Faso. Mysle, ze to niezly pomysl sciagnac te ze stanow. Wiwat admin za pomysl

pozdrawiam Tykwomaniacy
zapraszam do mojego AfroSklepu - http://www.afropuls.pl/ - sklep z afrykanskim brzmieniem
Zapraszam na stronke zespolu http://yankadi.pl/-African Drums and Dance
TyKwak Mężczyzna

25-29 postów

Uprawiam tykwę od: 19 kwietnia 2005

Postprzez KasiaW » 4 mar 2010, o 13:25

Do mnie przesyłka z USA szła niecały tydzień. Ważne jest aby nie była to duża przesyłka i zadeklarowana wartość albo nawet bez wartości. Ja dostałam z adnotacją "gift". Natomiast duża paczka wartościowa została zatrzymana do kontroli i w rezultacie oclenia przez celników i w sumie dotarła do mnie po miesiącu.
KasiaW Nie wybrano

70-74 postów

Uprawiam tykwę od: 15 marca 2009

Postprzez civi » 26 sie 2010, o 07:35

Kochani jak tam rosną Wam tykwy zza oceanu??
civi Kobieta

35-39 postów

Postprzez run_away » 26 sie 2010, o 11:15

No niestety nie doszło do skutku sprowadzanie nasion w tym roku, ale zaraz po tym sezonie sprawa myślę ruszy od nowa.
run_away Mężczyzna

Administrator

Następna strona

• Advertisement

Powrót do Nasiona, odmiany