Calabarte

Pokaż nam, co udało Ci się stworzyć z tykwy.

Re: Calabarte

Postprzez wila » 19 mar 2014, o 22:41

Przemek, świetna ta fotorelacja z tworzenia lampy.
Co mnie zaskoczyło - ze zdjęć wynika, że frezowanie zakończyłeś zanim zrobiłeś otwory na wylot. Ja najpierw frezuję wstępnie,niby pięknie widać prześwity, a po wywierceniu dziurek muszę frezowanie pogłębić bo już tak ładnie nie prześwitują.
Zastanawiam się też dlaczego usunąłeś zewnętrzną powierzchnię tykwy.
I bardzo jestem ciekawa, czy Twój pierwszy dremel nadal Ci służy ?
pozdrawiam Małgosia
wila Kobieta

210-114 postów

Uprawiam tykwę od: 0- 4-1912

Advertisement

Postprzez muli9 » 21 mar 2014, o 12:21

Calabarte napisał(a):Ja to robię cienkimi wiertłami. Po prostu nawiercam otwory jak najbliżej siebie a później również wiertłem (zazwyczaj cieńszym) powoli przecinam pozostałe pomiędzy otworami drewno. Metoda w sumie prosta a bardzo precyzyjna. Na końcu pozostaje tylko wszystko ładnie wyrównać .
Na mojej stronie na Fb od kilku dni powoli wrzucam zdjęcia z procesu tworzenia ostatniej lampy. Zapraszam:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 484&type=1
:-)

czyli da sie jednak podzielić z innymi wiedzą - o tym była mowa - dzięki, że jednak ujawniłeś pewne tajniki i doczekaliśmy się swego rodzaju relacji - tak trzymać, wciąż jednak pozostaje tajemnicą co stosujesz oprócz cyrkla czy linijki - czy reszta jest od ręki czy to jakieś szablony oraz czym są tajemnicze diagramy Voronoi a raczej jakie maja zastosowanie podczas tworzenia
muli9 Mężczyzna

475-479 postów

Uprawiam tykwę od: 1 marca 2011

Postprzez Calabarte » 22 mar 2014, o 12:33

Wila - tak, zawsze najpierw robię frezowanie a później otwory aby podczas frezowania nie raziło mnie światło i abym lepiej widział jak głęboko to robić. Nie poprawiam już później rzeźbień bo już na samym początku staram się iść tak głęboko jak to tylko możliwe.
Zewnętrzną warstwę usunąłem aby móc wszystko ładnie wyrównać. W tym przypadku na zewnątrz pozostało mnóstwo grawerowanych linii i nie wyglądałoby to ładnie. Dlatego wolałem zrobić to w ten sposób.
Mój pierwszy Dremel? Już dawno padł. W sumie w ciągu ostatnich 5 lat, miałem Dremela 400, Dremela 4000, który w naprawie był dwa razy i już dogorywa, mam jeszcze Dremela 300 oraz Fortiflexa od niedawna ale bardzo mało go używałem.
No i Shofu które posłużyło mi do zrobienia właściwie całej ostatniej lampy.

Muli - sęk w tym,że (tak jak pisałem wcześniej) dzielę się informacjami w stopniu w jakim uznaję za stosowny w danym momencie. I w tym danym momencie chciałem podzielić się informacjami z procesu tworzenia ostatniej lampy. Nie wynikało to z żadnej presji. Np. nie zamierzam wrzucać tam zdjęć z procesu powstawania podstawy. Ten temat zachowam dla siebie.
Co do narzędzi przy rysowaniu - cyrkiel lub szablon do kreślenia małych okręgów, linijka (używam miarki krawieckiej, która doskonale sprawdza się do kreślenia prostych linii na tykwie) i tyle.
"czym są tajemnicze diagramy Voronoi" - naprawdę zadałeś to pytanie? Zarówno na mojej stronie jak i na Fb w opisie lampy podałem linki do "tajemniczych diagramów Voronoia".
____________________________________________________________________________________________
"Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale"
Calabarte Mężczyzna

90-94 postów

Uprawiam tykwę od: 3 maja 2009

Postprzez wila » 22 mar 2014, o 16:29

Też używam miarki krawieckiej, ale ja namiętnie szyję i miarka jakoś pierwsza przyszła mi na myśl kiedy szukałam czegoś do rysowania linii na tykwie. Z akcesoriów krawieckich świetnie sprawdza się też kredka krawiecka.
pozdrawiam Małgosia
wila Kobieta

210-114 postów

Uprawiam tykwę od: 0- 4-1912

Postprzez Ninja » 23 mar 2014, o 15:47

A jak wygląda kwestia prawna sprzedawanych przez ciebie lamp. Masz założoną działalność ?
Ninja Mężczyzna

155-159 postów

Postprzez Calabarte » 24 mar 2014, o 02:06

Tak, mam założoną działalność gospodarczą.
____________________________________________________________________________________________
Calabarte Mężczyzna

90-94 postów

Postprzez Calabarte » 9 kwi 2015, o 10:30

Widzę,że ostatni post umieściłem ponad rok temu więc oto mały update ;-)
Moje dwie ostatnie lampy:
Table lamp XXI Questa: http://calabarte.com/lamp/id:122-table-lamp-xxi-questa
Oraz świeża, którą opublikowałem wczoraj - Table lamp XXII Rivia:
http://calabarte.com/lamp/id:123-table-lamp-xxii-rivia

Ta ostatnia mimo,że prostsza w formie i niezbyt skomplikowana, jest dla mnie sporym krokiem naprzód ze względu na nową technikę perforacji.
Mam z tej lampy chyba niemniejszą satysfakcję niż z moich dużo bardziej pracochłonnych lamp :-)
Calabarte Mężczyzna

90-94 postów

Postprzez KasiaMikina » 2 cze 2015, o 15:24

Imponujące. Swoją drogą, ile czasu zajmuje wykonanie takiego cudeńka z globusem?
KasiaMikina Kobieta

5-9 postów

Postprzez Calabarte » 3 cze 2015, o 10:16

Dzięki :-)
Co do pytania to ciężko dokładnie określić. Ale akuart globus nie jest aż tak pracochłonny jak inne lampy. W tej chwili zajęłoby mi to pewnie około miesiąca pracy.
Calabarte Mężczyzna

90-94 postów

Postprzez Rafikius » 23 paź 2015, o 22:32

Ostatnio MatherNatureNetwork.com wspomina o Tywych wyczynach tykwowych.
http://www.mnn.com/your-home/remodeling ... sion-light
Cudne.Gratulacje
Rafikius Mężczyzna

115-119 postów

Uprawiam tykwę od: 1 kwietnia 2012

Poprzednia stronaNastępna strona

• Advertisement

Powrót do Dzieła forumowiczów