Calabarte

Pokaż nam, co udało Ci się stworzyć z tykwy.

Re: Calabarte

Postprzez muli9 » 9 lut 2014, o 18:47

higgs
ale zes kotleta odgrzal - na przyszlosc sprawdz date ostatniego posta
nikt tu nie mowi o kopiowaniu wzoru tylko o podzieleniu sie tajnikami i materialami ale jak sie wchodzi na forum raz do roku i sie czyta ostatniego posta to potem sie wychodzi jak sie wychodzi...
muli9 Mężczyzna

475-479 postów

Uprawiam tykwę od: 1 marca 2011

Advertisement

Postprzez higgs » 18 lut 2014, o 19:56

a co mi tam każdy czyta i komentuje kiedy chce ;) to nie fejsik czy inny wynalazek :)
higgs Mężczyzna

305-309 postów

Uprawiam tykwę od: 1 marca 2008

Postprzez Calabarte » 10 mar 2014, o 19:53

Prawie cztery miesiące konkretnej harówki. Ale chyba warto było. A przede wszystkim mnóstwo nowych wniosków i umiejętności.
Moja nowa lampa stojąca Butterflies:
http://calabarte.com/lamp/id:120-table-lamp-xx-butterflies
Facebook: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.735191423178419.1073741833.182220828475484&type=3
:-)
Pozdrawiam,
Przemek
____________________________________________________________________________________________
"Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale"
Calabarte Mężczyzna

90-94 postów

Uprawiam tykwę od: 3 maja 2009

Postprzez wila » 10 mar 2014, o 21:36

Zastanawiałam się czym nas znowu zaskoczysz, no i muszę przyznać że udało Ci się. Lampa zupełnie inna niż dotychczas, piękny wzór. Pisanie że jest perfekcyjnie wykonana jest truizmem, bo wszystkie wykonujesz perfekcyjnie. Dla mnie to chyba najpiękniejsza z Twoich lamp, chociaż głowy nie dam, bo jest kilka innych kandydatek do podium.
Jak oglądałam pierwsze zdjęcia zastanawiałam się czy światło przez te otwory nie będzie razić w oczy, ale przy zdjęciach świecącej lampy zobaczyłam że ten problem jakoś rozwiązałeś. Strasznie jestem ciekawa jak, ale zrozumiem jeśli nie będziesz chciał tego tłumaczyć.
ps.
kilka miesięcy temu wydłubałam lampę w motyle,czeka na oprawienie, oczywiście daleko jej do Twojej, ale piszę o tym żebyś nie myślał że podkradłam Twój pomysł
pozdrawiam Małgosia
wila Kobieta

210-114 postów

Uprawiam tykwę od: 0- 4-1912

Postprzez Calabarte » 11 mar 2014, o 01:09

Dzięki wila!
Co do tego rażenia, cóż, jest trochę tak jak piszesz. Tzn. przy tego typu wzorze i rzeźbieniach światła jest więcej i żarówka oraz wnętrze tykwy są bardziej widoczne. Na zdjęciach nocnych również są takie ujęcia gdzie widać światło żarówki, ale wiadomo,że to tylko zdjęcia. Zdawałem sobie z tego sprawę ale taka była koncepcja wzoru. Tykwa jest dość gruba dlatego aby wzory świetlne były dokładne musiałem zejść tak głęboko. Poza tym ta struktura wyglądałaby dużo gorzej gdyby te ażury miały formę ścianek a nie taką jaka jest.
____________________________________________________________________________________________
Calabarte Mężczyzna

90-94 postów

Postprzez wila » 13 mar 2014, o 16:06

Przemek, możesz mi powiedzieć czym wycinasz ten duży otwór od frontu ? Do tej pory wycinałam wyrzynarką, ale to jest dobre do okrągłych otworów, do bardziej skomplikowanych kształtów się nie nadaje.
pozdrawiam Małgosia
wila Kobieta

210-114 postów

Postprzez Calabarte » 14 mar 2014, o 21:00

Ja to robię cienkimi wiertłami. Po prostu nawiercam otwory jak najbliżej siebie a później również wiertłem (zazwyczaj cieńszym) powoli przecinam pozostałe pomiędzy otworami drewno. Metoda w sumie prosta a bardzo precyzyjna. Na końcu pozostaje tylko wszystko ładnie wyrównać .
Na mojej stronie na Fb od kilku dni powoli wrzucam zdjęcia z procesu tworzenia ostatniej lampy. Zapraszam:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 484&type=1
:-)
Calabarte Mężczyzna

90-94 postów

Postprzez wila » 14 mar 2014, o 21:22

O wiertłach nie pomyślałam, zastanawiałam się nad cieniutkim frezem, nawet robiłam próbę, ale trudno zrobić równą szczelinę.
pozdrawiam Małgosia
wila Kobieta

210-114 postów

Postprzez ArturTytan » 16 mar 2014, o 19:11

Lampa po prostu super.

Tutaj podoba mi się i podstawa bo nie ma pazurów.

Lubię złoty kolor. Sam wykonałem kiedyś lampę w kolorze złotym z gwiazdami też jest bardzo ładna.

Motyle mają brzegi w kolorze podstawy. Ja lubię motyle.

Uważam że to jest najlepsza lampa ze wszystkich które wykonałeś. No i pewnie najdroższa bo złota ;)
ArturTytan Mężczyzna

175-179 postów

Postprzez Calabarte » 16 mar 2014, o 23:27

Dzięki Artur :-)
Lampę z "pazurami" ostatni raz zrobiłem ponad dwa lata temu więc od tego typu podstaw już dawno odszedłem.
Lampa nie jest złota. Nie ma tam żadnego złotego koloru ani farby w tym kolorze. Być może przez jasne drewno masz takie wrażenie.
Na pewno jest to absolutnie najbardziej pracochłonna i najtrudniejsza w wykonaniu ze wszystkich moich lamp.
Czy najlepsza? Powoli przestaję zadawać sobie to pytanie :-)
Calabarte Mężczyzna

90-94 postów

Poprzednia stronaNastępna strona

• Advertisement

Powrót do Dzieła forumowiczów