Lampa z tykwy a'la Sphinx

Dyskusja na temat tego co i w jaki sposób można zrobić z tykwy. Pomysły, doświadczenia i porady.

Lampa z tykwy a'la Sphinx

Postprzez run_away » 21 sty 2009, o 00:50

Czekam na komentarze do artykułu Lampa z tykwy a'la Sphinx ;)

pozdrawiam
run_away Mężczyzna

Administrator

Advertisement

Re: Lampa z tykwy a'la Sphinx

Postprzez Marris » 23 sty 2009, o 17:30

Witaj,
Trafiłam dziś na Twoją stronę Tykwa.info - zupełnie przypadkiem szukając informacji na temat akcesoriów do Yerba Mate. Spędziłam chyba godzinę na czytaniu informacji i oglądaniu wszystkich zdjęć - strona jest prze-super!!! :D
Poradnik "Zrób to sam" i Lampa z tykwy - naprawdę imponujące! Bardzo spodobała mi się lampa podłogowa prezentowana w galerii na Twojej stronie. Dziękuję też za linki!
Po dacie Twoich pierwszych wpisów na forum widzę, że pomysł strony i tego forum jest nowy :idea: . Trzymam kciuki za powodzenie całego "projektu"
Serdecznie pozdrawiam,
Marris
Marris Nie wybrano

1-4 postów

Postprzez PannaAngelika » 1 lut 2009, o 01:24

lampa jest niesamowita, cały opis pracy jest dokładny i konkretny. Myślę, że teraz wiele osób będzie mogło spełnić swoje marzenie i stworzyć własnoręcznie taką lampę a może i wyhodować na nią tykwę :D naprawdę jestem zachwycona! gratuluję pomysłu na stronę www. jest świetna
PannaAngelika
PannaAngelika Nie wybrano

1-4 postów

Postprzez turion1958 » 9 lut 2009, o 02:16

Czesc ! Poradnik "Zrob to sam" jest swietny .Andrzej
turion1958 Nie wybrano

1-4 postów

Postprzez elakrawiec » 22 lut 2009, o 11:59

Strona jest prze-świe-tna!! Gratuluję i mam nadzieję, że zarówno strona jak i forum będą się rozwijać. Dzięki za opis wykonania lampy - moje tykwy są już wysuszone, ale nie wiedziałam jak się do nich zabrać :lol:
elakrawiec Nie wybrano

10-14 postów

Postprzez szalona-tykwa » 18 mar 2009, o 18:30

Cześć, czy macie w planie dodawać tutoriale użytkowników? Po tegorocznych zbiorach mógłbym dokumentować wykonywanie wyrobów z tykwy.
Pozdrawiam. Kuba.
szalona-tykwa Nie wybrano

10-14 postów

Postprzez run_away » 18 mar 2009, o 19:13

Jasne, specjalnie po to stworzyłem podforum "dzieła forumowiczów" w którym zachęcam zamieszczanie swoich prac. Jeśli zamieścisz cały tutorial to zostanie on podklejony i będzie zawsze na pierwszej stronie tematów jako przyklad dla wszystkich. Na stronie tykwa.info mogę również zamieścić przekierowanie z podstrony "zrób to sam" ( http://tykwa.info/diy.html ) do konkretnego tutorialu na forum, żeby jeszcze łatwiej dało się do niego trafić. Do zbiorów jeszcze sporo czasu jednak zachęcam wszystkich do dokumentowania swojej uprawy i umieszczania zdjec w podforum sezon 2009 jak i własnie zamieszczania swoich dzieł w "dziełach forumowiczów"
run_away Mężczyzna

Administrator

Postprzez Google » 30 mar 2009, o 21:46

Super artykuł. Jak w tym roku wyhoduje tykwę to zorbie też lampę (ale z tykwy giganta)
Google Nie wybrano

20-24 postów

Uprawiam tykwę od: 6 czerwca 1970

Postprzez quaten » 13 maja 2009, o 12:11

Witam,
Poradnik pierwsza klasa. Ile czasu zajeło Ci wykonanie tej lampy? Czy przecierałeś tykwe papierem ściernym, aby nadać jej bardziej gładki wygląd?
Pozdrawiam.
quaten Nie wybrano

1-4 postów

Postprzez run_away » 13 maja 2009, o 15:15

Generalnie lampe wykonywałem długo (kilka tyg.) ale tak na prawde to kwestia dysponowania czasem bo mozna to zrobic w kilka dni. Ja nie mialem do dyspozycje duzo wolnego czasu ale jak sie sprezyc to w 2-3 dni mozna spokojnie ja zrobic. Najdluzej trwalo wiercenie dziurek i wyklejanie koralikow.

Co do samej struktury tykwy to nie uzywalem papieru sciernego bo tykwa byla gladka, a dodatkowo samo lakierowanie dodało gladkosci i połysku.

pzdr :)
run_away Mężczyzna

Administrator

Następna strona

• Advertisement

Powrót do Zrób to sam