Nowe wątki w sezonie 2010.

Czyli wszelkie uwagi, propozycje i problemy dotyczące forum.

Nowe wątki w sezonie 2010.

Postprzez Fallen YoDa » 20 wrz 2010, o 20:43

Siemacie!

Mam taką propozycję, żeby na sub-forum z sezonu 2010 każdy założył sobie własny wątek dotyczący jego zbiorów. Będzie można wtedy wdać się bardziej w szczegóły, nie zmuszając jednocześnie do przebrnięcia przez elaboraty wszystkich, a tylko zainteresowanych. Jaką zasadę można by przyjąć na przyszłe sezony i zacząć tworzyć wątki wg. schematu:

[U} Nick - Sobie w tym roku też wysiałem. <- wątek dotyczyłby uprawy użytkownika Nick i dodatkowo zawierał jakiś "tytuł".
[Z} Nick - Udało mi się zebrać już co nieco. < jw. ale na temat zbiorów.
{W] Nick - Takie cuda zrobiłem z tegorocznych tykw <- temat o Wytworach z tykw z danego sezonu.

Tym sposobem w tym sezonie pisalibyśmy jeszcze o swoich Zbiorach i Wytworach w osobnych tematach, a na przyszły sezon już o wszystkim. Dzięki temu forum mogłoby się trochę ożywić "towarzysko", a jednocześnie na sub-forach nie wiałoby wśród pustek.

Dajcie znać co o tym myślicie, bo czas najwyższy. Niektórzy już zbierają i pewnie jakby mieli więcej miejsca to by się chętniej chwalili.
Fallen YoDa Mężczyzna

65-69 postów

Uprawiam tykwę od: 7 marca 2010

Advertisement

Re: Nowe wątki w sezonie 2010.

Postprzez Mirka » 21 wrz 2010, o 14:33

Ja mysle ze Ty masz calkiem dobre pomysly i wszyscy chetnie podaza za tym schematem. Nie jestem pewna czy sama bede sie kwalifikowac do tematu o wytworach, ale jestem jak najbardziej za tym pomyslem. Bedzie wiecej do czytania i ogladania :D
(i zazdroszczenia :P )
Mirka Kobieta

140-144 postów

Uprawiam tykwę od: 0- 3-2010

Postprzez Fallen YoDa » 22 wrz 2010, o 19:39

Nikt więcej się nie wypowie? Liczyłem, że tym postem wywołam przynajmniej ożywioną dyskusję na temat dyskutowania ;)
Fallen YoDa Mężczyzna

65-69 postów

Postprzez higgs » 22 wrz 2010, o 19:56

Pomysł dobry, lecz z drugiej strony forum jest do rozmawiania i wymieniania pogladów, a nie tylko do encyklopedycznych odpowiedzi, gdybyśmy musieli się ograniczać od strony ilości wypowiedzi to niebawem zapewnie doszlibyśmy do tego ze forum przestało by istnieć a jego miejsce zastąpiłby Tutorial bądz coś typu FAQ . Ale dokładniejdze poszufladkowanie z pewnościa by pomogło szybko znaleśc to co nas interesuje, gdyż wątek sezon 2010 kipi róznorodnoscia nie tylko na temat uprawy/plonów :)

Ale tak to jest, brak czegoś w stylu shoutbox'a :)
higgs Mężczyzna

305-309 postów

Uprawiam tykwę od: 1 marca 2008

Postprzez Fallen YoDa » 22 wrz 2010, o 20:13

mindless napisał(a):Pomysł dobry, lecz z drugiej strony forum jest do rozmawiania i wymieniania pogladów, a nie tylko do encyklopedycznych odpowiedzi, gdybyśmy musieli się ograniczać od strony ilości wypowiedzi to niebawem zapewnie doszlibyśmy do tego ze forum przestało by istnieć a jego miejsce zastąpiłby Tutorial bądz coś typu FAQ.

To nie tak, ta idea miałaby raczej pomagać w luźniejszym dyskutowaniu w poszczególnych wątkach i zwiększyć ilość pobocznych dyskusji, które oczywiście w miarę rozsądku są pożądane na forum i pomagają się integrować.
Fallen YoDa Mężczyzna

65-69 postów

Postprzez run_away » 22 wrz 2010, o 20:30

Zastanawiam się czy nie lepszym pomysłem byłoby po prostu stworzenie nowego tematu (jak w zeszłym roku) pt. "Zbiory" w którym każdy pokazuje swoje wszystkie ostateczne zbiory w danym roku. Myślę, że jeden temat na to wystarczy. Jeśli znowu chodzi o to co z danych tykw powstaje to proponuję zmienić nieco nasz dział "Dzieła forumowiczów" dzieląc go również na sezony. W ten sposób każdy użytkownik co roku mógłby założyć swój nowy temat traktujący o jego nowych dziełach. Co myślicie? Wtedy sprawa ostatecznie wyglądałaby tak, że byłby jeden wątek ogólny "Sezon X", pod nim "Konkurs" a poniżej "Zbiory". Dodatkowo dział "Dzieła forumowiczów" podobnie byłby podzielony na sezony w nim byłyby osobny temat dla każdego użytkownika. No chyba, że uważacie, że wątek ogólny w którym w tym roku pisaliśmy (ponad 50 stron) też podzielić na użytkowników. Móglby to być też w sumie dobry pomysł, tyle, że wtedy nie będzie wątku w którym można by ogólnie wymienić spostrzeżenia co do danego sezonu.
run_away Mężczyzna

Administrator

Postprzez higgs » 22 wrz 2010, o 20:37

Wiec tak czy siak niech może kazdy dostanie "prywatny kąt" do pochlebiania sobie a dodatkowo niech bedzie jeden wątek "społeczny" gdzie porozmawiamy o tykwomanii i o wszystkim innym :)
higgs Mężczyzna

305-309 postów

Uprawiam tykwę od: 1 marca 2008

Postprzez Fallen YoDa » 22 wrz 2010, o 21:24

run_away napisał(a):Zastanawiam się czy nie lepszym pomysłem byłoby po prostu stworzenie nowego tematu (jak w zeszłym roku) pt. "Zbiory" w którym każdy pokazuje swoje wszystkie ostateczne zbiory w danym roku.

No i właśnie taki temat odcina pole do dyskusji, a tak można by opisywać zbiory/suszenie na konkretnych przykładach i bez ograniczeń okraszać je dokumentacją fotograficzną. Tym sposobem łatwiej będzie wychwycić drobne szczegóły, które mogą mieć wpływ na powodzenie suszenia i użyteczność naszych owoców do dalszej obróbki. Jeśli nie będą tak edukacyjne to przynajmniej będziemy mogli podyskutować troszkę o konkretnych owocach, a na tym forum na pewno nie straci.
Fallen YoDa Mężczyzna

65-69 postów

Postprzez Mateuszz95 » 4 sty 2011, o 16:15

hej witam dawno mnie nie było powód (zły byłem że mi słabo poszło w sezonie 2010 pierwszy sezon chyba zawsze słaby jest )

co do tego to niezły pomysł. bele było co pokazać po sezonie :P
Mateuszz95 Mężczyzna

65-69 postów

Uprawiam tykwę od: 1 stycznia 2010

• Advertisement

Powrót do Sprawy forum