problem z dodaniem zdjec

Czyli wszelkie uwagi, propozycje i problemy dotyczące forum.

problem z dodaniem zdjec

Postprzez muli9 » 6 wrz 2011, o 15:27

Do admina

instrukcja dotyczaca wrzucania zdjec przez imageshack zawiera moim zdaniem blad - otoz pisze ze nie potrzeba zakladac konta - bez zalozenia konta nie ma dostepu do direct link - i przy wrzuceniu jedynego dostepnego linka pisze caly czas blad obrazka i go nie laduje, natomiast przy podaniu direct linka wszystko sie pieknie laduje - chyba ze ja robie cos nie tak
muli9 Mężczyzna

475-479 postów

Uprawiam tykwę od: 1 marca 2011

Advertisement

Re: problem z dodaniem zdjec

Postprzez run_away » 7 wrz 2011, o 20:21

Wygląda na to, że imageshack znów conieco zmieniło w zasadach swojego działania. Będę musiał stworzyć nowy poradnik.Tak w skrócie IS każe teraz podawać maila i założyć konto jednak jeśli nie wypełni się pola z mailem a następnie kliknie na załadowane zdjęcie to należy kliknąć prawym przyciskiem na wyświetlone powiększone zdjęcie i wybrać "pokaż obrazek" (używając firefoxa). Wtedy otworzy nam się zdjęcie i wystarczy skopiować jego adres z paska adresu i wkleić na forum. Może to troche zawiły sposób, ale wygląda na to, że bez logowania inaczej się nie da. Postaram sie napisać kolejny poradnik w najbliższym czasie. Pozdrawiam.
run_away Mężczyzna

Administrator

Postprzez muli9 » 17 maja 2012, o 08:27

Pytanie i zarazem propozycja odnośnie wstawiania zdjęć.
Otóż do tej pory poradnik mówił, żeby zdjęcia wstawiać poprzez imageshack - ale patrząc w perspektywie czasu jak zdjęcia z tego serwisu znikną (bo przecież nikt nie będzie tego przechowywał wiecznie albo kiedyś padnie serwis lub ktoś usunie tam konto itp.) to stracimy cały dorobek i w naszym forum powstaną dziury i posty bez obrazków - moja propozycja jest taka aby jednak wstawiać zdjęcia bezpośrednio tu - to jedyny sposób aby mieć pewność, że zostaną - rozumiem, że jedyny powód to obecnej formy to mała przestrzeń dyskowa na serwerze? chyba, że coś się zmieniło razem ze zmianą "silnika" forum - a jeżeli wchodzą w grę kwestie finansowe to myślę, że przy tylu użytkownikach to nie problem na skromną zrzute na powiększenie hostingu - to taka moja propozycja
muli9 Mężczyzna

475-479 postów

Postprzez Fallen YoDa » 17 maja 2012, o 08:49

Pytanie jest tym bardziej aktualne, że ImageShack jakiś czas temu wprowadził na darmowych kontach ograniczenie do 500 zdjęć na użytkownika.
Fallen YoDa Mężczyzna

65-69 postów

Uprawiam tykwę od: 7 marca 2010

Postprzez run_away » 17 maja 2012, o 11:10

Proszę o chwilę cierpliwości, dziś postaram się zamieścić nowy poradnik dotyczący dodawania zdjęć. Z góry mogę powiedzieć, że przestawimy się raczej na dodawanie zdjęć na serwer Tykwa.info. Więcej info wkrótce.
run_away Mężczyzna

Administrator

Postprzez run_away » 18 maja 2012, o 00:36

Oto link do nowego poradnika - http://www.forum.tykwa.info/viewtopic.p ... 2450#p2450

Polecam dodawanie zdjęć tym prostym sposobem. :)
run_away Mężczyzna

Administrator

Postprzez muli9 » 18 maja 2012, o 07:37

I oto mi wlasnie chodzilo - ja robilem wlasnie w ten sposob - bo jest najlepszy i najszybszy a zarazem zapewnia ze fotki zostana - dzieki za szybki odzew. Pozostanie tylko kwestia dotychczasowych fotek z imageshack - moze kazdy w wolnej chwili je przerzuci tutaj (szczegolnie te cenne ;)). Pozdro
muli9 Mężczyzna

475-479 postów

Postprzez run_away » 18 maja 2012, o 15:36

Na pewno byłoby to bardzo korzystne, ale podejrzewam, że jednak zbyt uciążliwe dla każdego użytkownika, żeby przerzucać zdjęcia na inny serwer. Chyba pozostaje modlić się, żeby imageshack było stabilne przez jak najdłuższy czas :)
run_away Mężczyzna

Administrator

Postprzez wila » 3 mar 2013, o 23:45

Jakiej wielkości mają być zdjęcia wrzucane na ten serwer ?
pozdrawiam Małgosia
wila Kobieta

210-114 postów

Uprawiam tykwę od: 0- 4-1912

Postprzez run_away » 4 mar 2013, o 00:15

Hmm wydawało mi się, że informacja o tym znajduje się w poradniku o dodawaniu zdjęć, ale najwyraźniej się myliłem :) Maksymalny rozmiar zdjęcia to 700px szerokości oraz 2000px wysokości. Zalecałbym jednak nie przekraczania 650px szerokości, żeby na pewno uniknąć deformacji forum :) Zresztą serwer powinien odrzucić grafikę jeśli przekroczy 700px. Poradnik zaraz poprawię.
run_away Mężczyzna

Administrator

Następna strona

• Advertisement

Powrót do Sprawy forum